© 2020 zdrowo kolorowo

Pasta czekoladowo migdałowa
19 listopada 2023

Pasta czekoladowo-migdałowa - PYCHA!!!

Witajcie Moi Drodzy po długiej przerwie. Dziś mam dla Was bardzo fajny przepis na kolejne mazidło do pieczywa, naleśników itp., ale tym razem w wersji na słodko. To pasta czekoladowo – migdałowa, bardzo smaczna ale też bardzo zdrowa – mnóstwo magnezu dzięki mielonym migdałom no i oczywiście gorzkiej czekoladzie. Bardzo prosta i szybka w przygotowaniu, jak większość przepisów na blogu.

 

Zaczynamy:

 

- 220 g gorzkiej czekolady (do kupienia są takie tabliczki 220 g, np. z Wedla 64%)

 

- 100 lub 150 g zmielonych migdałów (mączka migdałowa) – także do kupienia w takiej gramaturze ale nic się nie stanie, jeśli dodamy 200 g

 

- 40 - 50 g oleju (najlepszy będzie roztopiony olej kokosowy, jako że jest on bezzapachowy)

 

- 150 ml mleka (2 lub 3%)

 

Czekoladę roztapiamy w gorącej kąpieli lub w grubym rondlu (np. do gotowania mleka), tyle że na niskiej temperaturze i cały czas mieszając, żeby czekolada nie przywierała do dna. Zdejmujemy z ognia i dodajemy roztopiony tłuszcz, migdały i mleko. Wszystko razem mieszamy aż do połączenia składników. Masa będzie dość rzadka ale po wystygnięciu trochę stwardnieje. Od razu przekładamy do większego słoiczka lub kilku mniejszych i trzymamy w temperaturze pokojowej. Pasta przechowywana w lodówce stwardnieje jak masło dlatego musi stać w cieplejszym miejscu.

 

Doskonała jest np. jako śniadaniowy dodatek do pieczywa bądź do naleśników z dodatkiem bananów, które również zawierają mnóstwo magnezu, a na dodatek są bogate w potas!

 

Bardzo szybko się robi i bardzo szybko też znika. Z całego serca Wam polecam i życzę, żeby Wam również przypadła do gustu! :-)

 


23 listopada 2023
Dzień dobry w listopadowy, przedświąteczny
19 listopada 2023
Witajcie Moi Drodzy po długiej
05 maja 2022
Długo na blogu nic się