© 2020 zdrowo kolorowo

Daktylowe kulki kakaowo - migdałowe. Przepis.Zdrowa żywność.zdrowokolorowo.com
19 maja 2021

Daktylowe kulki kakaowo – migdałowe – słodkie, pyszne, błyskawiczne!

Dzisiejszy przepis to, przyznam szczerze, nie mój autorski pomysł. Inspiracją były liczne przepisy na słynne kulki mocy, promowane między innymi przez niektóre gwiazdy sportu. Jednak dodałam tu swoje własne proporcje i nieco inne składniki. Moje „kulki” są wystarczająco słodkie, ale też nie są kaloryczne. No i przede wszystkim to bogactwo cennych składników (daktyle, kakao, migdały – tylko tyle i aż tyle!).

 

A teraz proporcje:

 

- 200 g suszonych daktyli

- 4 łyżki czubate kakao (niesłodzone)

- ok. 100 g mielonych migdałów (mączka migdałowa)

- 1 łyżka nasion chia

- wiórki kokosowe do posypania

- kilka kropel aromatu waniliowego

 

 

Zaczynamy od zalania daktyli wrzątkiem, następnie musimy odczekać ok. 20 minut aż zmiękną. Po tym czasie daktyle miksujemy (ja używam blendera ręcznego). Dodajemy pozostałe składniki (kakao, zmielone migdały, aromat) i mieszamy łyżką. Jeśli masa będzie za sucha, dodajemy odrobinę wody (musi być jednak kleista).

 

Formujemy małe kulki, które obtaczamy we wiórkach zmieszanych z mielonymi migdałami. Następnie wkładamy do lodówki na kilka godzin.

 

I voilà, dietetyczny, pyszny i zdrowy deser gotowy! Z pewnością zasmakuje całej rodzinie. Próbujcie, robi się dość szybko, a smakuje równie dobrze. Kakao i migdały do genialne połączenie. Do tego słodkie daktyle – pycha!!! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

23 listopada 2023
Dzień dobry w listopadowy, przedświąteczny
19 listopada 2023
Witajcie Moi Drodzy po długiej
05 maja 2022
Długo na blogu nic się